akirich_pcroom (akirich_pcroom) wrote,
akirich_pcroom
akirich_pcroom

ИТ-среда после дождичка, в четверг.

Это вообще не тот пост который планировался ранее, т.к. за время оттяжки на один день успела и протухнуть тема про внезапное открытие админки пользователям Вконтакте, и 11 лет твиттеру и много прочих минорных новостей.

2017 год. В стране снова занялись проверками ИТ-компаний. Попалась компания Youcontrol, причем попалась очень громко. Инкриминируют 359 статью, уголовка. По прямой деятельности компании. Они собирают данные с порталов открытых данных и формируют отчеты. Естественно за деньги.


Фото: ФБ.

Цитата из ФБ:

Сьогодні зранку 23.03 пройшли обшуки у квартирі комерційного директора Олени Лапи, а зараз тривають у генерального директора YouControl - Sergi Milman. Співробітники СБУ не допустили адвоката у Олени Лапи, а зараз намагаються перешкодити і Сергієві.
Обшуки також проводяться в офісі компанії, де присутній один співробітник (який не має правомочностей) і нікого не пускають.
"Це дивна ситуація, бо у мене є всі підстави як адвоката, захисника, так і представника компанії YouControl як її штатного співробітника", - комментар Daniel Globa
UPD: Нашого юриста Daniel Globa вже допустили до обшуку в квартирі Мільмана, але в інші місця не пускають досі..
UPD2: Нам заблокували корпоративну почту. Новий контакт нашого піар-менеджера Antonina Ria pr.youcontrol@gmail.com
UPD 3: Причиною слідчих дій є постанова судді Шевченківського районного суду за статтею 359. "Незаконні придбання, збут або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації" від 3 березня. Ну що ж, вітаємо еру відкритих даних в Україні!
UPD 4: З обшуком приїхали до ще одного співробітника компанії.
(прим ред. - не уточняют какого).

Из происходящего конечно же понятно, от чего горит. Компания предоставляет защиту от рейдеров. И тут теперь надо защищать саму себя. Более того - государство предоставляет доступ к реестрам на открытой бесплатной основе, и взыскание средств за услугу получения этих данных - просто не может быть. То есть прямо как Creative Commons, но в государственной обертке.

СБУ, кстати, тоже не молчало после поста в ФБ и оставила свое мнение о некой киевской компании (до окончания следствия его им озвучить нельзя, и гарантии, что это Youcontrol - тоже нет.) на официальном сайте:

Співробітники Служби безпеки України викрили київську комерційну структуру на незаконному зборі та продажі інформації, яка має обмежений доступ та є власністю держави. Правоохоронці встановили, що ділки, використовуючи спеціальне програмне забезпечення, протиправно втручалися в роботу автоматизованих систем та комп’ютерних мереж державних структур. Фахівці СБ України зафіксували копіювання зловмисниками інформації, зокрема з систем та мереж Міністерства юстиції, фіскальної служби та Державної судової адміністрації України. Комерсанти продавали клієнтам доступ до нелегально створеної бази, видаючи її як зібрану з відкритих джерел.

Під час санкціонованих судом обшуків в офісних приміщеннях, за місцями проживання власників та топ-менеджменту компанії, співробітники спецслужби виявили телекомунікаційне обладнання, на якому зберігалася незаконно отримана інформація та вилучили відповідну документацію. Оперативники СБ України також встановили, що дублікати незаконних баз даних зберігаються на серверах в інших країнах. Програмне забезпечення зловмисників до того ж дозволяло збирати дані навіть з користувачів їхніх послуг.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 359 Кримінального кодексу України.
Тривають невідкладні оперативно-слідчі дії.


То есть, не брали бы деньги за услуги - не получили бы судебное разбирательство и маски-шоу. Кажется эра стартапов захлебнулась в незнании законов.
Tags: pcroom, Украина
Subscribe

promo akirich_pcroom september 1, 2013 01:18
Buy for 10 tokens
Размещайте рекламу в промо по уникально низким ставкам! Правила размещения промо в моем ЖЖ. Даже несмотря на непостоянство показов в данном журнале действуют ограничения по тематике промоутируемых материалов. Рекламируемый материал должен содержать материалы подходящие для группы 12+.…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 9 comments