akirich_pcroom (akirich_pcroom) wrote,
akirich_pcroom
akirich_pcroom

3G-рабство

Тут посерфил немного и напоролся на больную мозоль рынка связи. Пост был написан почти год назад известным журналистом Виктором Литовченко (ТехноПарк на 5 канале). Как все точно сказано, и более того - хроничность проблем только растет.

Оригинал взят у vlyt в 3G-рабство
Можете мене привітати: я нарешті-таки визволився зі свого інтернет-рабства!

Рівно 2 роки тому я підписав додаткову угоду з МТС про купівлю у них 3G послуг. Модеми тоді коштували по 700 гривень, і це було трохи «боляче» фінансово. Тому я повівся на їхню акцію «Торнадо». Модем – на шару (1 гривня – оплата суто символічна), проте 2 роки платиш 100 гривень за безкоштовний гігабайт трафіку на місяць. Не скажу, що це було сильно вигідно, але хоч не потребувало негайних інвестицій у дорогий модем.



Крім того, я сподівався, що з часом гіг шарового трафіку буде збільшуватись, або хоча би зменшать його вартість. Ви тільки подумайте: чим був гігабайт 2 роки тому, і чого він вартує зараз? Однак жадність оператора перемогла. Умови тарифу по сей день не змінились, щоправда, вартість модемів знизилась (а у конкурентів є непогані варінти за 350 гривень). Що в корінь нівелювало усі переваги їхнього «Торнадо».

Інший неприємний сюрприз – це рівень роботи квазі-3G. Не знаю яке вони там обладнання у себе встановлюють, але мені ще жодного разу не вдавалося побачити високу швидкість. Ютюбівські ролики відкриваються далеко не завжди, а про витягування фільмів з ex.ua я взагалі мовчу. Якщо хтось із вас скаже, що у вас все путьом, просто порадію за інших. Мені таке щастя ніколи не перепадало.

Взагалі за регламентами ITU (Міжнародного союзу електрозв’язку) нерухомий об’єкт має отримувати швидкість з’єднання на рівні 2048 Кбіт/с. На наші часи – уже не фонтан, але ти її ще спробуй отримай. Будучи справедливим, відзначу, що проблеми з належною роботою 3G характерні для усіх наших операторів. Воно ж поки порівнювати ні з чим, то здається, що і так непогано. А потім їдеш за кордон – і офігіваєш від швидкості інету на мобілці.

Будь моя воля, я б усім їм заборонив користуватися терміном 3G. Нехай називають цей зв’язок «діал-ап» (пам’ятаєте такий?) – і це буде набагато чесніше. Хіба нормально, коли одна і та ж сторінка в мобільній мережі нижче класом відкривається швидше, аніж на ноуті з їхнім квазі-3G?

Іще. Конкретно для МТС: не треба мені при цьому розповідати, що, мовляв, цей тариф популярний, і люди його однак підписують. А у цих людей є вибір? З купи єрунди, яка їм пропонується оператором, справді особливо не вибереш. Чи, може, є вибір для безконтрактного підключення? Умовно цей вибір існує, але на більш-менш цікавих для мене умовах таким дрібненьким-дрібнюсіньким шрифтом зазначено, що ваша швидкість буде на рівні 300 з хвостиком КІЛОБАЙТ! При чому на сайті ви цю інфу не знайдете, її тільки в рекламні буклети засунули. Так вони ще й наче в насмішку назвали цей тариф «МТС Коннект БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ».

Ви що – реально з людей знущаєтесь зі своїм «МТС Коннект 3G»? Ні людського «коннекту», ні порядного «3G» (тут у нас, щоправда, держава дебільно себе поводила і поводить, але то окрема розмова) – один лише МТС!

На щастя, моя рабська додаткова угода закінчилась, і я з великим задоволенням розірвав контракт. Помучаюсь банальною безконтракщиною, мріючи, що колись і у нас мобільний інтернет залітає.

free countersРейтинг блогов

Tags: pcroom, репост
Subscribe

 • Logitech

  Иногда, чтобы воплотить хотелку - надо её озвучить. Сегодня, в очень коварный момент - прямо перед парой у студентов, у меня накрылась моя мышка.…

 • Кряква

 • Дновости инфраструктуры. Часть вторая

  В первую не влезло все, поэтому продолжим сегодня Сход на отремонтированных стрелках у Гольдберговской церкви. 3 маршрут.…

promo akirich_pcroom september 1, 2013 01:18
Buy for 10 tokens
Размещайте рекламу в промо по уникально низким ставкам! Правила размещения промо в моем ЖЖ. Даже несмотря на непостоянство показов в данном журнале действуют ограничения по тематике промоутируемых материалов. Рекламируемый материал должен содержать материалы подходящие для группы 12+.…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments