akirich_pcroom (akirich_pcroom) wrote,
akirich_pcroom
akirich_pcroom

О новом приказе НКРСИ

Ввиду тяжелой запары, я проморгал весьма жесткую критику 803 приказа НКРСИ. Источником сей критики является ИнАУ, и учитывая мою заинтересованность в сетях с точки зрения специальности, обойти эту тему я не смог.

Речь в приказе идет о установке спецаппаратуры фильтрации и слежения на магистральных площадках провайдеров доступа в Интернет. Возмутились весьма кстати, потому что приказ однобокий и бить им могут исключительно по мнению комиссии. Мол, выкидывают из Закона Украины "О телекомуникациях" сегмент Интернета, и там будут играть по новым правилам. В восточных регионах - это особо больно звучит, там Триолан, против которого поднялись не только (мелкие) региональные операторы вроде Макснета, но и крупные монополисты, такие как Киевстар и Воля.

Ради описания всей ситуации добавлю, что в следующем году по заверениям представителей харьковской городской власти в Харькове останется всего два провайдера - Макснет и Триолан. Остальных "не согласных" с бардаком ДепТелекома Харьковского ГорСовета выгонят с рынка кусачками и молотками.

ИнАУ выступает категорически против внедрения этих Правил и сегодня направила соответствующее письмо в Минюст: Лист № 179 від 13.12.2013 р. Міністру юстиції України щодо проекту рішення Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації "Про затвердження Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій" (www.inau.org.ua/52.5109.0.0.1.0.phtml).

Также по этому поводу Правлением ИнАУ принято Обращение ИнАУ по вопросу принятия Правил осуществления деятельности по предоставлению услуг доступа к Интернет:

Звернення ІнАУ щодо прийняття Правил здійснення діяльності з надання послуг доступу до Інтернет

Інтернет Асоціація України (ІнАУ) рішуче виступає проти запровадження Правил діяльності в сфері телекомунікацій (діяльність з надання послуг доступу до Інтернет), затверджених Рішенням № 803 від 10.12.2013 р. Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.

Правила суперечать Закону України «Про телекомунікації», який передбачає встановлення єдиних Правил здійснення діяльності у сфері телекомунікацій, а не окремих для діяльності з надання послуг доступу до Інтернет. Намагання регулятора виокремити правила для сегмента Інтернет незаконне і безпідставне та є нічім іншим, як спробою перевищення повноважень Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації.


ИнАУ весьма зачетно намекает на сырость и древность ЗУ "О Телекоммуникациях", который уже давно не соответствует требованиям МСЭ, и ввиду общего бардака на местах обыгрывается по своему. Кстати, доводы ИнАУ показывают общую неспособность НКРСИ вникнуть в технический аспект предлагаемых решений, и в его юридическую основу. Россия на эти грабли наступала дважды, но все же закон поправила, и несмотря на цензуру в Интернете - закон более адекватный чем наш.

Правила не враховують технологічні, юридичні і організаційні особливості надання послуг доступу в Інтернет, оскільки існуюча на сьогоднішній день правова база України у сфері регулювання телекомунікацій розрахована на телефонний зв’язок. Запровадженню цих Правил повинно передувати розроблення ряду нормативних актів, які врегулюють, серед іншого, питання побудови інтернет-мереж, правил взаємоз’єднання, порядок маршрутизації інтернет-трафіку, тощо. При цьому лише на міжнародному рівні можливе проведення формалізації і визначення елементів інтернет-мереж, опис інтернет-протоколів, фізичного середовища передачі й вузлів мереж. Передчасне прийняття Україною Правил регулювання Інтернет призведе до відриву процедур від реалій всесвітньої мережі, зобов’яже операторів Інтернет приводити власні мережі до нормативної бази телефонних мереж, що в свою чергу не має аналогів в світовій практиці і буде штовхати Україну до технологічної відсталості.

Очень зря умолчали о местном самоуправлении и недопущении их запретов для того же сегмента рынка вводить ограничения вроде ремонта подъездов. Например, что мешало вместо травли мелких операторов, просто включить ремонт подъездов в лицензию КП "Инженерные сети" в Харькове. Иначе от ИС не остается ровно ничего, кроме бюрократической заглушки.

Правила всупереч Закону України «Про телекомунікації» викривляють поняття оператора телекомунікацій та поширюють технологічні вимоги, які існують для операторів телекомунікацій, на інтернет-провайдерів та інших суб’єктів господарювання у сфері телекомунікацій. Зокрема, це стосується обов'язку за власні кошти встановлювати на своїх телекомунікаційних мережах технічні засоби, необхідні для здійснення уповноваженими органами оперативно-розшукових заходів. Така підміна безпідставно розширює сферу дії Закону «Про телекомунікації» через Правила. Мета підміни одна – створення незаконних інструментів додаткового регуляторного тиску на інтернет-провайдерів.

Запровадження Правил не лише суперечить задекларованому курсу нашої держави на дерегуляцію. Воно створить передумови для запровадження обмежень в доступі до інформації в Інтернеті, що вкрай небезпечно. Прийняття цих Правил сьогодні не сприяє укріпленню так необхідної довіри між державою та бізнесом в сфері телекомунікацій і інтернет-спільнотою. Адже саме завдяки відсутності додаткових обмежень щодо забезпечення права вільного доступу громадян до мережі Інтернет та конкурентному ринку у цій галузі у України залишається перспектива європейської інтеграції.

На жаль, на етапі розробки документу ці ключові аргументи найбільшого об'єднання підприємств ІКТ-галузі не були почуті регулятором, і невідповідність Правил законодавству України не була усунута. Тому ІнАУ вимагає відмовити у реєстрації даного документу і направила відповідного листа до Міністерства юстиції України.


Про евроинтеграцию можно было бы и промолчать - потому что в Германии процесс зашел так далеко, что российский закон становится даже более гуманным. Не говоря уже о британском.
Tags: Украина, маразм крепчал, новости
Subscribe

promo akirich_pcroom september 1, 2013 01:18
Buy for 10 tokens
Размещайте рекламу в промо по уникально низким ставкам! Правила размещения промо в моем ЖЖ. Даже несмотря на непостоянство показов в данном журнале действуют ограничения по тематике промоутируемых материалов. Рекламируемый материал должен содержать материалы подходящие для группы 12+.…
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments